Прота Слободан Јокић у емисији "Питајте свештеника": Крст је заједница, спасавајмо једни друге а не сами себе

Гост новог издања емисије "Питајте свештеника" на таласима Радио-Светигоре Митрополије црногорско-приморске, био је протопрезвитер-ставрофор Слободан Бобан Јокић, архијерејски намесник никшићки.

Прота Слободан Јокић

Амбасадор Републике Србије посјетио манастир Ђурђеви Ступови

Боравећи у, уторак 2. априла 2024. године, у посјети Општини Беране, током које се сусрео са Вуком Тодоровићем, предсједником Општине Беране, амбасадор Републике Србије Небојша Родић изразио је жељу да посјети манастир Ђурђеви Ступови.

Протојереј Миајло Бацковић поручио: Молитва је спасила Крстионицу и Црну Гору, а не политичке странке

Поводом петогодишњице од покушаја физичког напада на Крстионицу на Михољској Превлаци, у уторак 2. априла 2024. године у 17 часова,  служена је Литургија на Крстионици. На тај начин свештенство је заједно са вјерним народом молитвено обиљежило пет година од те величанствене ноћи.

О. Миајло Бацковић: Превлачка Крстионица је била и остала симбол побједе над безбожништвом

Светом Пређеосвећеном Литургијом, која ће се служити у уторак 2. априла 2024. године, молитвено ће бити обиљежена годишњица од покушаја рушења Крстионице на Михољској Превлаци, што је био увод у касније догађаје који су резултирали величанственим литијама и одбраном Цркве и Светиња у Црној Гори.

Крстионица

„Космет – душа Црне Горе“: 16.770 евра за осликавање цркве у Ораховцу

Представници организатора Донаторске вечери „Космет – душа Црне Горе“, одржане у Беранама половином марта, а предвођени Владаном Џикнићем из НВУ „Чојство”, посетили су јуче Ораховац. Том приликом су пароху ораховачком јереју Милану Станојевићу уручили новац прикупљен на добротворној вечери и од добровољних прилога институција, удружења и народа, тачно 16.770 евра. Новац је намењен фрескописању цркве Успења Пресвете Богородице, које ће, ако Бог да, почети да се ради после Васкрса.

Служен помен тиватским херојима који су страдали у НАТО агресији

У манастиру Светог Архангела Михаила на Превлаци, данас је служена Света архијерејска литургија, након чега је на градском гробљу Брдишта у присуству чланова породица, протојереј Миајло Бацковић служио помен погинулом припаднику 63. Падобранске бригаде Марку Аврамовићу и припаднику МУП-а Србије, Драгану Бјелановићу.

Закон о правном препознавању родног идентитета на основу самоодређења мора бити антидискриминаторски и према вјерским заједницама

“Нацрт закона о правном препознавању родног идентитета на основу самоодређења, који је припремило Министарство за људска и мањинска права, почетак је читаве једне идеологије релативизма која покушава да оне вриједности које су за нас конструктивне и важне, на извјестан начин, откаже”, казао је емисији ,,Јутро“ Прве телевизије протојереј-ставрофор др Борис Б. Брајовић, редовни професор Филозофског факултета Универзитета Црне Горе у Никшићу.

Mитрополит Амфилохије: Праштајмо једни другима

Бесједа блаженопочившег Mитрополита Амфилохија изговорена у Цетињском манастиру на Вечерњој праштања уочи Часнога поста 2014. године

Mитрополит Амфилохије: Праштајмо једни другима

У име Оца и Сина и Светога Духа!

Сахрањена монахиња Анастасија (Палибрк)

На монашком гробљу у Манастиру Светог великомученика и побједоносца Димитрија Солунског на Боану Кадића код Даниловграда, данас, 15. марта 2024. године, сахрањена је новопрестављена монахиња Анастасија (Палибрк) која се упокојила у Господу у сриједу 13. марта 2024. године.

Митрополит црногорско-приморски Јоаникије примио потпресједника Владе Мома Копривицу

У сриједу 13. марта у Митрополији на Цетињу Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Господин Јоаникије примио је потпресједника Владе Црне Горе Мома Копривицу.