О. Стефан Миловановић у Острогу: Господ нас је створио да се усавршавамо

У трећу недјељу по Педесетници, 14. јуна 2024. љета Господњег, када наша Света црква молитвено прославља Свете мученике и бесребренике Козму и Дамјана, саборно и молитвено је било у острошкој светињи.

О. Стефан Миловановић у Острогу

Емотивно писмо Њ.К.В Александра Карађорђевића протојереју Драгану Крушићу! (ФОТО)

Њ.К.В Александар Карађорђевић бираним и веома емотивним ријечима обратио се у писму протојереју ставрофору о.Драгану Крушићу, изражавајући жаљење што није био у могућности да се поклони сјенима српског витеза Благоја Мићковог Крушића.

Свечана академија у част Преподобног Јустина Ћелијског (ВИДЕО)

У Недјељу жене Самарјанке, 2. јуна 2024. године, у навечерје празника Светог цара Константина и мајке му царице Јелене, у крипти Саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици одржана је Свечана академија у част 130 година од рођења, 45 година од упокојења и 10 година од обретења Светих моштију Преподобног Јустина Ћелијског, као и 25 година архијерејске службе Његовог Високопреосвештенства Митрополита црногорско-приморског г. Јоаникија.

Света Литургија и предавање у храму Светог Николе

У недјељу Самарјанке Свету Литургију у храму Светог Николе у Бијелом Пољу је служио Протосинђел Евстатије @evstatije_  сабрат манастира Ђурђеви Ступови из Берана уз саслужење свештенства бјелопољског намјесништа Јереја Милосава Јовановића и Александра Раковића.

Слава манастира Ћелија пиперска, богослужили Митрополит Јоаникије и Епископ сергијево-посадски Кирил

Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски г. Јоаникије служио је јутрос, на празник преподобног Стефана Пиперског Свету службу Божију у манастиру Ћелија пиперска, покрај кивота овог Светитеља Цркве Божије.

Слава манастира Ћелија пиперска

25 година од хиротоније Митрополита Јоаникија на Цетињу

На данашњи дан прије 25 година Митрополит Јоаникије хиротонисан је на Цетињу у чин епископа од стране Патријарха Павла, Митрополита Амфилохија и 12 епископа.

25 година од хиротоније Митрополита Јоаникија на Цетињу

ДОСТОЈАН!

Побратимски сабор хорова у Фочи

Српско православно пјевачко друштво „Побратимство“ и још четири црквена хора из Републике Српске и Црне Горе одржали су концерт хорске музике пред фочанском публиком. Под слоганом „Побратимски сабор хорова“, уз домаћине су наступили и црквени хорови „Свети новомученик Станко“ из Никшића и „Свети Василије Тврдошки и Острошки“ из Требиња.

У крипти храма Светог Саве проглашен добитник награде Извиискра Његошева

По благослову и у присуству Његове Светости Патријарха српског Г. Порфирија, у крипти Храма Светог Саве на Врачару, у понедељак 20. маја 2024. године, проглашен је добитник престижне књижевне награде „Извиискра Његошева".

У крипти храма Светог Саве проглашен добитник награде Извиискра Његошева