Најбројније окупљање у Бијелом Пољу

У цркви Светих Апостола Петра и Павла одслужен је молебан који је служило свештенство бјелопољског намјесништва. Послије молитве вјерници су се у Литији отишли до цркве Светог Николаја у Никољцу.

Најбројније окупљање у Бијелом Пољу

У бесједи послије молебана протојереј ставрофор Синиша Јанковић је подсјтио на ријечи владике Рада „крст носити нама је суђено“.

„Овим ријечима Ловћенски Тајновидац владика Раде поздравља све нас овдје на земљи. Управо те ријечи су ријечи утјехе, наде,  побједе и васкрсења. Kрст носити нама је суђено, јер крст значи онај пут којих Христос иде ка Голготи, али исто тако крст значи и побједа, јер знамо да у трећи дан послије страдања Христовог на Голготи слиједи васкрсење. Цијели наш пут, од Христовог распећа, до данашњег дана је изаткан васкрсењем и спасењем“, казао је отац Синиша.

У литији је учествовало око 6 хиљада вјерника.

Најављено је да ће 1. јануара 2020.г. молебан у Бијелом Пољу служити епископ будимљанско-никшићки Јоаникије, послије чега ће предводити Литију до цркве у Никољцу, а 2. јануара Епископ ће служити Архијерејску Литургију у цркви Светих Апостола Петра и Павла.