Студентски проглас: Дом је тамо гдје боли – На муци се познају јунаци!

Слободна група студената послала је нашој редакцији проглас којим позива црногорске студенте и студенте из Црне Горе а који студирају у иностранству да се окупе и стану у одбрану Српске Православне цркве у Црној Гори:

Студентски проглас: Дом је тамо гдје боли – На муци се познају јунаци!

Драге колеге,

У Црној Гори су у току протести око усвајања Закона о слободи вјероисповијести. Закон је нескривен, директан напад на СПЦ у Црној Гори. Срамни закон налаже да вјерски објекти изграђени прије 1918. године постану државна својина.

Примјена закона се очекује око Божића и власт је већ припремила депортацију свештеника! Грађани су до сада самоорганизовано дјеловали по црногорским градовима.
Студенти Београдског Универзитета су 27.12. направили скуп подршке у Београду.

Сада је ред на црногорску младост! Сада је ред да студенти заједнички, без предрасуда, организовано и храбро дигну глас против неправде! Ред је на студенте Црногорског Универзитета! Студенти морају да покажу да не трпе диктатуру, да не подржавају крађу, да познају историју и да поштују своје сународнике!

Позивају се сви студенти којима је матична држава Црна Гора, а студирају у иностранству да се врате кући! Сад је час! Треба сачувати образ! Није грађански ћутати! Није академски не борити се за истину! Није људски укаљати образ! Не заборавите – дом је тамо гдје боли!

Извор ИН4С