Састанак архијерејског намјесништва никшићког

У Никшићу је, 11. децембра 2019, у Епархијском двору одржан састанак свештенства и свештеномонаштва архијерејског намјесништва никшићког. Повод састанку је новонастала ситуација у вези са Предлогом закона о слободи вјероисповијести који је Скупштина Црне Горе уврстила у дневни ред за наредно засиједање пленума.

Свештеници су упознати са свим детаљима са сабрања које је одржано у Жупском манастиру прошле седмице, када је чврсто одлучено да се Црква Христова мора снажно одупријети безочном понижавању које се планира овим Предлогом закона. Још једном је подвучено да све свештенство са вјерним народом у духу најбоље православне традиције присуствује у што већем броју на великом народном Сабору који се планира за 21. децембар у Никшићу.