Више од три хиљада вјерника на молебану у Ђурђевим Ступовима

У престоном манастиру Епархије будимљанско-никшићке, Ђурђевим Ступовима, у недјељу 29. децембра 2019, служен је Молебан Пресветој Богородици, а поводом изгласавања дискриминаторског Закона о слободи вјероисповјести, који је уперен против епархија Српске православне цркве у Црној Гори.

Више од три хиљада вјерника на молебану у Ђурђевим Ступовима

Молебан је служио јеромонах Филотеј (Марковић), сабрат Манастира уз саслужење братије.

Молитвеном сабрању присуствовало је преко три хиљаде људи, житеља Берана и околних мјеста. На овај начин народ исказује своје незадовољство због Закона о слободи вјероисповјести, који је усвојен у Скуштини Црне Горе и моле се Богомајци за Њену помоћ у овим данима, препуним искушења за нашу Мајку Цркву и нас њене чланове.

Сабранима се обратио протосинђел Евстатије (Драгојевић), сабрат манастира Ђурђеви Ступови. Вјерни народ, који је веома узнемирен због новонастале ситуације, отац Евстатије је поучио да треба да будемо као истински хришћани и да достојанствено понесемо свој крст, чувајући вјеру и своје светиње. Позвао их је да што чешће учествују у Молебанима и светим богослужењима како би у братској љубави, слози и миру дочекали велики хришћански празник Рођење Богомладенца Исуса Христа.

Он је, потом, упознао вјернике са одлукама Епископског савјета Српске православне цркве у Црној Гори, који је засједао у Храму Христовог Васкрсења у Подгорици, поводом изгласавања дискриминаторног Закона о слободи вјероисповјести у Скупштини Црне Горе.