Литургија у цркви Светих Апостола Петра и Павла јуче била тијесна да прими вјернике

Црква Светих Апостола Петра и Павла била је јуче, на празник Материце тијесна да прими велики број вјерника који су се окупили на Литургији, коју је служио јереј Никола Скопљак.

У слову поуке о. Никола је казао да је човјек створен по лику и подобију Божјем и да је човјек најсавршеније биће на земљи, које је створено по том подобију.

„ Бог је сваком човјеку дао слободу, али му је дато да је не злоупотребљава, него да живи по заповијестима Божјим. Да живи  са Богом и у Богу, са својом црквом, којој је глава Христос. Kоју је он оставио свом роду хришанаском, да се кроз свету цркву и тајну спашавамо и хитамо ка животу вјечном и нетрулежном. Kада се запитамо као људи и најсавршенија бића на земљи, гдје нам је све дато у добру, да ли се запитамо и да ли за то благодаримо Творцу који нам све то даје. Па када сретнемо један другог, и када нешто учинимо један другом, покушамо да се на било који начин захвалимо за ту помоћ, која нам је била пружена. А пазите Господ,  који је извор добара, који ништа не тражи, само да препознамо милост његову, човјекољубље и љубав према нама, ми опет, с друге стране, нисмо спремни да је препознамо и тешко препознајемо Христа, зато што смо свој ум и биће предали овој земљи и овоземаљским стварима.

Тако се  и данашња наша власт дрзнула да отме оно што је вјековно, и што припада овоме народу. Да узме кичму сваком човјеку, јер ако нам узме цркву, узео нам је кичму. Да ли може човјек да живи без кичме? Сви знамо, браћо и сестре да је то по нечијој наредби. Али ми достојанствени Христови војници, треба да наставимо да живимо у духу православне вјере, да наставимо да испуњавамо закон Божји, да се не спуштамо на њихов ниво. Не желим да ни према коме показујемо било какав екстремизам. Христа су распињали а он је молио „Боже опрости им јер не знају шта раде“. Будемо ли се изједначили са њима постаћемо гори од њих“, бесједио је о. Никола.
Он је на крају бесједе свим мајкама честитао празник Материце.