Из штампе је изишао нови број “Свевиђа“, листа Епархије будимљанско-никшићке.
Овај, шездесетшести број образника, посвећен Великом, Часном посту, отвара репортажа о посјети Светој Гори владике Јоаникија са групом поклоника.
У рубрици Богословље доносимо разговор са почившим архимандритом Кирилом (Павловим) из Лавре Свете Тројице у Сергијевом Посаду, који је, под насловом “Покажи ми, Господе, пут којим да идем“, објављен 2000. године, а са руског је превела др Ксенија Кончаревић.
Монахиња Амфилохија Драгојевић објашњава у Поуци појам јуродивих Христа ради и каже, између осталог, да увијек можемо да трпимо ћутке и да се правимо да не примјећујемо кад нам неко зло чини. Овај подвиг уништава нашу гордост и сујету. Учи нас да нам се самима ваља јавити на суду Христовом и без самосталног стајања пред Господом не можемо истински бити носиоци Његовог страдања и васкрсења.
Свевиђе објављује бесједу књижевника Радомира Уљаревића “Путник који нам је оставио свој пут“, изговорену на Светосавској академији у Беранама 25. јануара ове године.
У одјељку Старечник о Старцу Порфирију, једном од најзначајнијих духовника нашег времена који је посједовао многе дарове, као што су послушање и постојан подвиг, бдење и непрестане молитве, дар исцјељења, смирење и прозорљивост, пише јеромонах Јефтимије Шкулетић.
Редовна рубрика Косово и Метохија преноси причу „Две жене“ Григорија Божовића, који се сматра једним од значајнијих српских међуратних писаца. Његове приповијетке су тематски усредсређене на Косово и Метохију, гдје је, као професор призренске Богословије, службовао. Григорије Божовић је стријељан у Београду пред сам крај рата, а његов књижевни опус остао је готово потпуно непознат широј публици.
Из недавно објављених изабраних списа Патријарха Српског Гаврила Дожића, које су, под насловом “Живимо у светињи и слободи“, издали “Светигора“ и Православни Богословски факултет, Свевиђе објављује текст Патријарха Гаврила Дожића “Православна црква у Црној Гори“. У овом тексту се налазе одговори на фундаментална индетитетска питања Црне Горе и Црногораца.
Као Актуелно читаоци могу да прочитају предавање г. Александра Конузина, Амбасадора Руске Федерације у Републици Србији под називом “Против фалсификовања историје Другог свјетског рата“. Предавање је, у организацији Одбора за Јасеновац Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве, одржано у Крагујевцу крајем јануара ове године.
Рубрика Поглед доноси виђење историчара Предрага Вукића на поетско насљеђе епског пјесника Радована Бећировића – Требјешког.
У Есеју преносимо слово протосинђела Никифора Миловића изговорено на научном скупу о књижевном дјелу пјесника Косте Радовића, који је одржан у Плужинама.
О Идентитету пише књижевник Милутин Мићовић, а своје стране Свевиђе је посветило и опроштају од пјесника Новице Тадића из пера проф. др Јована Делића.
У рубрици Сагледавања објављујемо текст др Вукића Илинчића “Још један Зборник о Дашићевом дјелу“ – дјело академика Миомира Дашића у огледалу стручне и научне критике.
Рубрика Црква и умјетност говори о настанку и дјеловању групе “Визант“.
Свевиђе, као и обично затвара Љетопис са најзначајнијим догађајима из живота православне Цркве у протеклом периоду на простору Епархије будимљанско-никшићке.