Саопштење за јавност Братства православне омладине Светог Василија Острошког у Никшићу

Веома смо зачуђени, а са друге стране истински и обрадовани што смо на видео снимку који је данас кружио по друштвеним мрежама имали прилику да видимо чланове Савјета младих ДПС- општинског одбора Никшић, у Цркви, а упркос свим оним шовинистичким изjавама које смо имали прилику да чујемо предходних дана из њихових редова.

Овим чином, млади ДПС-а су доказали нашу много пута изречену тврдњу да Црква Божија не познаје националне, а нарочито не политичке или идеолошке разлике, те да су у њу добродошли сви без обриза на личне ставове и опредjељења.

Саопштење за јавност

Због најаве на појединим фејсбук страницама и другим друштвеним мрежама и групама на којима се позива вјерни народ Никшића да се окупи у недјељу 2. фебруара 2020. код цркве Светог Николе у Кочанима у 15 часова, обавјештавамо свеукупну јавност да окупљање тога дана није планирано у нашој организацији, као и да нема благослов свештенства никшићког намјесништва.

Медијски тим Епископског савјета СПЦ у Црној Гори: Црна Гора као Света Гора, чувајмо тај благослов

Цетиње, 24. јануар 2020.

Ових Божићних дана Црна Гора личи на Свету Гору. Ако неко може да потврди библијску истину да Бог походи народ свој онда су то стотине хиљада људи сједињени у вјери и љубави према својој Цркви, светињама и прецима који у молитвеним литијама протестујући против незапамћеног безакоња, бране своју вјеру и вјечно људско достојанство.

Молитвена подршка Српској православној Цркви у Црној Гори из Трајскирхена

На празник крштења Господа нашега Исуса Христа, у граду Трајскирхену, удаљеном 20 км од Беча, у свеправославној парохији Светог Николаја Мирликијског Чудотворца, служена је Света Литургија.

Молитвена подршка Српској православној Цркви у Црној Гори из Трајскирхена

Саопштење за јавност

У сусрет светлом Празнику, Рођења Христовог, 4. јануара 2020. године, Свети Архијерејски Синод Српске Православне Цркве, са Његовом Светошћу Патријархом српским г. Иринејем на челу, одржао је седницу у Патријаршијском двору у Београду уз учешће архијерејâ који своју јурисдикцију имају у Црној Гори; Његовим Високопреосвештенством Митрополитом црногорско-приморским г. Амфилохијем, Његовим Преосвештенством Епископом будимљанско-никшићким г. Јоаникијем, Његовим Преосвештенством Епископом милешевским г. Атанасијем и Његовим Преосвештенством Епископом захумско-херцеговачким г.

Саопштење за јавност

У ове дане предбожићне радости, када у граду Светог Василија десетине хиљада људи у највећем миру у молитвеним литијама свједоче и потврђују своју вјерност Богомладенцу Христу чије рођење ишчекујемо, обавјештавамо црногорску јавност да се десио незапамћен догађај у новијој историји Црне Горе.