Саопштење за јавност: Одупримо се понижавању Цркве

Након саборне Свете архијерејске Литургије у Манастиру Светог Апостола Луке у Жупи Никшићкој, коју су служили  Митрополит Црногорско-Приморски г. Амфилохије и Епископ Будимљанско-Никшићки г. Јоаникије уз саслужење Архиепископа Михаловско-Кошицког г. Георгија (Православна Црква Чешких земаља и Словачке) и Епископа умировљеног Средњоевропског г. Константина, одржано је сабрање са архијерејским протопрезвитерима Митрополије Црногорско-Приморске и Епархије Будимљанско-Никшићке поводом утврђивања тзв.

Протојереј-ставрофор Велибор Џомић: Спрема се до сада невиђена идеологизација и политизација права на слободу вјероисповијести

Изјава координатора Правног савјета Митрополије црногорско-приморске протојереј-ставрофор Велибор Џомић поводом информације да је Влада Црне Горе на данашњој сједници утврдила  иновирани Предлог закона о слободи вјероисповести или увјерења и правном положају верских заједница:

Анализа Епархије будимљанско-никшићке показала да су се на Јавном сервису политички ставови покушали представити као историјске чињенице

У Епархији наводе да су кроз емисију на РТЦГ изнијети нетачни наводи да је Црна Гора постојала у 9. вијеку, да је вјера била „прокатоличка“, те да је Црну Гору „освоји српски владар Стефан Немања“.

Амбасадор Сједињених Америчких Држава посјетила катедрални манастир Епархије будимљанско-никшићке

У уторак 10. септембра 2019.г., Њена Екселенција Амбасадор Сједињених Америчких Држава у Црној Гори гђ. Џуди Рајзинг Рајнке, заједно са особљем амбасаде гђом. Никол Галагер, гђом Драганом Татић и гђом Јеленом Војнић посетила је катедрални манастир Епархије будимљанско-никшићке Ђурђеве Ступове у Беранама.

Владика Јоаникије: Оно што је Божје, што је праведно, истинито и вјером засољено, оно је неуништиво

У бесједи, којом се на празник Свете великомученице Марине – Огњене Марије, 30. јула 2019, обратио вјерном народу сабраном у храму, који је, као реплика Његошеве Ловћенске капеле, подигнут у селу Оклади код Бијелог Поља, Преосвећени Епископ Јоаникије, се осврнуо на актуелна дешавања у Црној Гори.

Владика Јоаникије: Нацрт закона је позив на гоњење СПЦ у Црној Гори

Нацрт закона о слободи вјероисповести више личи на револуционарни позив за гоњење Српске православне цркве (СПЦ) и пљачку њене имовине, него на ваљано правно регулисање слободе вјере, оцијенио је Епископ будимљанско-никшићки Јоаникије у интервјуу „Дану“.

Саопштење за јавност Црквеног одбора Дубровско

Црквеног одбора храма светог великомученика Георгија  у дробњачком селу Дубровско поводом немилих иступа једног дијела једне дубровачке породице

Саопштење за јавност Црквеног одбора Дубровско

За људе није вријеме за подвајање, ни некада, ни данас, ни сјутра.

Саопштење за јавност Светог Архијерејског Сабора Српске

Саопштење за јавност Светог Архијерејског Сабора Српске Првославне Цркве са редовног заседања одржаног у Пећкој Патријаршији и Београду од 29. априла до 10. маја 2018. године.

Саопштење за јавност Светог Архијерејског Сабора Српске