Прослављен имендан игуманије манастира Вољавац - мати Харитине

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је на празник Свете мученице Харитине, у петак 18. октобра 2024. године, Свету Архијерејску Литургију, у манастиру Рођења Пресвете Богородице – Вољавцу, поводом обиљежавања имендана игуманије ове древне светиње, мати Харитине.

Света Архијерејска Литугија у бази 63. падобранске бригаде

У недељу 16. по Педесетници, 13. октобра 2024. године, у параклису у бази 63. падобранске бригаде служена је Света Архијерејска Литургија, уочи празника Покрова Пресвете Богородице, славе ове јединице, а уједно и 80. годишњице од оснивања прве падобранске бригаде на овај велики празник давне 1944. године.

Прослава Светог краља Владислава у манастиру Милешеви (ВИДЕО)

Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит милешевски г. Атанасије служио је у навечерје празника Светог краља Владислава, 6. октобра 2024. године, свечано празнично вечерње са петохлебницом у Спасовој цркви манастира Милешеве, поводом манастирске ктиторске славе, славе Епархије милешевске и епархијског радија Милешева.

Храмовна слава у цркви Светог Јована Криститеља у Затону посвећеној његовом Зачећу

Светом Архијерејском Литургијом којом је началствовао Његово преосвештенство епископ Будимљанско-никшићки Методије, данас, на празник Зачeћа Светог Јована Крститеља, прослављена је храмовна слава у цркви у мјесту Затон код Бијелог Поља.

Патријарх Порфирије у Котору: Када је Царство небеско у подножју царства земаљског, земаљско добија своју пуноћу

Његова светост Патријарх српски г. Порфирије началствовао је у 14. недељу по Духовима, 29. септембра 2024. љета Господњег, литургијским сабрањем у Цркви Св. Николе у Котору и извршио освећење обновљеног храма.

Патријарх Порфирије у Котору

Патријарх Порфирије у Бијелој: Наши преци који су зидали овакве храмове, опредијелили су се за живот у Христу и по Христу

Његова светост Патријарх српски г. Порфирије данас,  28. септембра, другог дана посјете Митрополији црногорско-приморској, началствовао је Светом литургијом у Храму Полагања ризе Пресвете Богородице у Бијелој, поводом прославе јубилеја десет вјекова олтара и два вијека од изградње ове светиње.

Епископ Методије на Крстовдан служио Литургију у Саборном храму у Андријевици

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је на празник Воздвижења Часног Крста, у петак 27. септембра 2024. године, Свету Архијерејску Литургију у Саборној цркви Светог архангела Михаила, у Андријевици.

Литургију у Саборном храму у Андријевици

Епископ Методије на Малу Госпојину богослужио у манастиру Косијерево

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је на празник Рођења Пресвете Богородице, у суботу 21. септембра 2024. године, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Косијереву, у Петровићима, у Бањанима, чиме је ова древна светиња молитвено прославила своју храмовну славу.

Сто десет година од битке на Мачковом камену

Поводом обележавања сто десет година од Битке на Мачковом камену, 19. септембра 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Методије, уз саслужење Преосвећеног Епископа шабачког г. Јеротеја, началствовао је светом архијерејском Литургијом у храму Светог деспота Стефана Лазаревића на Мачковом камену.