Прослављена ктиторска слава никшићког Саборног храма - Свети царски мученици Романови

На празник Светих царских мученика Романових, који се прослављају као ктиторска слава Саборног храма Светог Василија Острошког у Никшићу, служена је Света Архијерејска Литургија.

Прослављени Свети царски мученици Романови

Епископ Методије поставио камен темељац у цркви која се гради у селу Влах код Бијелог Поља

На празник Полагања ризе Пресвете Богородице, у понедељак 15. јула 2024. године, у вечерњим часовима, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије освештао је и поставио камен темељац у цркву, посвећену данашњем празнику у селу Влах, код Бијелог Поља.

Полагање ризе Пресвете Богородице - храмовна слава цркве у изградњи у Кошутићима

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је на празник Полагања ризе Пресвете Богородице, у понедељак 15. јула 2024. године, Свету Архијерејску Литургију у цркви посвећеној данашњем празнику у селу Кошутићи код Андријевице.

У манастиру Сомина освештана црква посвећена Чудотворној икони Мајке Божје Умекшање злих срца

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је, на празник Светих бесребрника Козме и Дамјана, у недељу 14. јула 2024. године, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Сомина, гдје је освештао новоподигнуту цркву посвећену Чудотворној икони Мајке Божије „Умекшање злих срца".

Величанствена Петровданска литија кроз Бијело Поље

Празник Петровдан, који је слава цркве Светих Петра и Павла у Бијелом Пољу, а уједно и слава града, прослављен је традиционалном свенародном празничном литијом. Литијом су крунисани Петровдански дани у Бијелом Пољу, који су почели 8. јула.

Величанствена Петровданска литија кроз Бијело Поље

Петровдан молитвено и свенародно прослављен у Бијелом Пољу

Поводом празника Светих апостола Петра и Павла, који је храмовна слава Саборне цркве у Бијелом Пољу, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Методије служио је на дан празника, 12. јула 2024. године, Свету Архијерејску Литургију, у овој великој светињи.

Прослава Свештеномученика милешевских у Милешеви

У четвртак 11. јула 2024. године, поводом обележавања празника Светих Свештеномученика милешевских, у Вазнесењском храму манастира Милешеве, служена је Света архијерејска Литургија којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Методије. Њему је саслуживао Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит милешевски г. Атанасије и више свештеника, свештеномонаха и ђакона.

Епископ Методије богослужио у манастиру Подврх

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је на празник Преподобног Давида Солунског, у уторак 9. јула 2024. године, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Подврх.

Епископ Методије богослужио у манастиру Подврх

Епископ Методије служио Литургију на Шанчевима код Бијелог Поља

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је на празник Свете преподобномученице Февроније, у понедељак 8. јула 2024. године, Свету Архијерејску Литургију, у храму Вазнесења Господњег на Шанчевима код Бијелог Поља.

jul-2024-arhijerejska-liturgija-u-sancevima

Ивањдан молитвено прослављен у Црнчи, богослужио Епископ Методије

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је, поводом славе манастира Светог Јована Крститеља, на празник Рођења Светог Јована Крститеља – Ивањдан, у недјељу 7. јула 2024. године, Свету Архијерејску Литургију, у парохији затонско-брзавско-ивањској, у мјесту Црнча код Бијелог Поља, чиме је ова обновљена светиња молитвено прославила своју славу.