Иконописац Сања Миладиновић насликала икону муринских мученика

Самостални умјетник и иконописац, дипломирани мастер ликовних умјетности Академије СПЦ за умјетности и конзервацију у Београду, Сања Миладиновић, за Радио Светигору је говорила о свом ауторском раду – икони муринских мученика која ће сјутра, на дан двадесетпетогодишњице страдања муринских мученика, бити изложена у храму Свете Петке у Муринама.

Филм „Љубав Твоја и непослушност моја“ приказан у Никшићу

У препуној сали Никшићког позоришта, у четвртак 25. априла 2024. године, приказан је документарно-играни филм „Љубав Твоја и непослушност моја“ аутора Луке Ђурапчевића из Подгорице, који је овим филмским остварењем екранизовао своју животну причу о спознавању лоших страна навијачког начина живота, те приближавању Господу и Цркви Божјој.

Представљање књиге ,,Поп Радован Нововић - Свједок и слуга Бога живога” у крипти подгоричког Саборног храма

У уторак 23. априла 2024. године одржано је представљање књиге ,,Поп Радован Нововић - Свједок и слуга Бога живога” у крипти  Саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици са почетком у 19 часова.

Представљање књиге у крипти подгоричког Саборног храма

У Никшићу обиљежен Дан сјећања на жртве геноцида у Другом свјетском рату

Изложбом "Повратак: Прича која траје" која је организована у Никшићу у сарадњи Музеја жртава геноцида из Београда, Музеја и галерија из Никшића и Никшићког позоришта обиљежен је Дан сјећања на жртве холокауста, геноцида, и друге жртве фашизма и нацизма у Другом свјетском рату на простору бивше Југославије.

Проф. др Жарко Требјешанин: Усамљени људи нијесу нашли смисао живота

Психолог проф. др Жарко Требјешанин био је, у четвртак 18. априла 2024. године, гост трибине „Агора“ коју организује ЈУ „Захумље“ у Никшићу. Тема трибине била је:  Савремени човјек у потрази за смислом: Јунг и Франкл.

Проф. др Жарко Требјешанин

Емисија ”Са Српском у центар” - Свештеник Миајло Бацковић и Игор Дамјановић (ВИДЕО)

Свештеник Миајло Бацковић и Игор Дамјановић су 15. априла 2024. године били гости Српске Радио-телевизије у емисији ,,Са Српском у центар”.

Емисија ”Са Српском у центар” - Иван Пекић, свештеник Миајло Бацковић и Игор Дамјановић (ВИДЕО)

Између двије ватре

У тексту "Терор" новинарке "Монитора" Милене Перовић, успут је направљена опаска и на промоцију најновије збирке прича Јанка Јелића, "Браћа на ломачи", на чијој сам промоцији у Друштву црногорско-руског пријатељства "Свети Ђорђе" био један од промотера.

Између двије ватре