У Никшићу ускоро почиње са радом летња школа руског језика

Летња школа за интензивно учење руској језика почеће са радом 31. јула у Никшићу.

Интензивни курс ће трајати три недеље. Захваљујући методици наставе на страном језику, долази до убрзаног развоја језичких вештина, те ће полазници курса за свега 21 дан прећи пут од познавања најједноставнијих речи до слободног владања руским језиком.

Летњу школу организују Епархија будимљанско-никшићка Српске православне цркве, Руска хуманитарна мисија и Руски дом у Београду.

Настава ће бити извођена од 31. јула до 20. августа.

Конкурс за упис у први разред богословија

На основу члана 9 Уредбе о богословијама и одлуке Светог архијерејског синода Српске православне цркве бр. 477/зап. 333 од 9. маја текуће године,

Митрополија црногорско-приморска објављује

К О Н К У Р С

За упис у I разред богословије школске 2024/25. године

који садржи следеће услове:

– да кандидат није старији од 18 година

– да није ожењен

– да је завршио основну школу, најмање са врло добрим успјехом и примјерним владањем

– да је душевно и тјелесно здрав

Обавештење: Пријемни испит за упис у богословије Српске Православне Цркве

Са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, пријемни испит за упис у богословије Српске Православне Цркве у школској 2024/25. години, за кандидате из Архиепископије београдско-карловачке, биће одржан 20. јуна 2024. године са почетком у 10 часова у згради Српске Патријаршије у Београду.

Данас у подне звониће звона на свим православним храмовима

По благослову Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија и Епископа будимљанско-никшићког г. Методија, у четвртак, 23. маја 2024. године Господње, у 12.00 часова, звониће сва звона на православним храмовима позивајући верни светосавски народ на усрдну молитву, смиреност, међусобну солидарност и непоколебљивост у чињењу добра, упркос потпуно лажним и неправедним оптужбама којима је изложен у Организацији уједињених нација.

Обновимо манастир Потпланину, метох манастира Косијерево

Драга браћо и сестре,

Организација “Српска Нит”започиње акцију "ОБНОВИМО МАНАСТИР ПОТПЛАНИНУ" који се налази у селу Ратишевини, Херцег Нови, и метох је манастира Косијерева (Епархија будимљанско-никшићка). Манастир Потпланина је порушен почетком 19. вијека, а прије пар година почела је његова обнова.

Јавни позив за учешће на дрворезбарској колонији „Крст патријарха Павла“

"Дани патријарха Павла" у Чачку, Кућанцима, Гацку, Никшићу и Призрену
9. "Дани патријарха Павла" у Чачку
9. Дрворезбарска колонија „Крст патријарха Павла“

Јавни позив за учешће на дрворезбарској колонији „Крст патријарха Павла“

Опело и погреб Епископа моравичког Антонија

У јутро 11. марта 2024. године широм Православне Васељене одјекнула је тужна вест о прераном упокојењу блажене успомене Епископа моравичког Антонија (Пантелића), викара Патријарха српског и старешине Подворја Српске Православне Цркве у Москви.

Опело и погреб Епископа моравичког Антонија

Уснуо у Господу Епископ моравички Антоније (Пантелић)

Обавештавамо јавност и верни народ да се 11. марта 2024. године у Москви упокојио Преосвећени Епископ моравички г. Антоније, викар Патријарха српског и старешина Подворја Српске Православне Цркве у Москви. Царство му небеско и вечан спомен! Датум и време сахране биће накнадно објављени.