Владика Пајсије посјетио Цетињску богословију и уручио Света писма првацима

Његово преосвештенство Епископ диоклијски г. Пајсије, игуман Цетињског манастира, посјетио је Богословију Светог Петра Цетињског у четвртак 26. септембра 2024. године, на празник Светог свештеномученика Корнилија и Претпразништво Воздвижења Часног крста.

Владика Пајсије посјетио Цетињску богословију

Владику Пајсија у салону Цетињске богословије дочекао је ректор протојереј Благоје Рајковић са господом професорима.

У току ручка по устаљеној традицији уручена су Света писма ученицима првог разреда, који су од нове школске године отпочели своје богословско школовање у Цетињској богословији, као XXXIII генерација обновљене Цетињске богословије (2024-2029).

Овом приликом ректор о. Благоје је у име професорског колегијума Цетињске богословије, новом владици Пајсију уручио пригодан поклон, архијерејске дикирије и трикирије, честитајући му избор епископско звање.
Владика Пајсије је честитао првацима почетак изучавања богословља и Светог писма, и захвалио на поклону, истакавши да је поносан што је завршио Цетињску богословију.

Александар Вујовић,
професор Цетињске богословије