Прослављена слава Кола српских сестара „Свете праведне Јелисавете“ из Плужина

У четрнаесту недјељу по Духовима, на празник Светог пророка Захарије и Свете праведне Јелисавете, 18. септембра 2022. године, света Литургија је служена у цркви Светог Јована Крститеља у Плужинама.

Прослављена слава Кола српских сестара „Свете праведне Јелисавете“ из Плужина

Литургију је служио надлежни парох јереј Лука Цицмил.

По одслуженој светој служби Божјој, освештан је и преломљен славски колач и жито, поводом славе Кола српских сестара „Свете праведне Јелисавете из Плужина.

Коло српских сестара „Праведне Јелисавете“ основано је 2013. године са благословом блаженопочившег Митрополита црногорско-приморског Г. Амфилохија и тадашњег Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија.

Од тада, десетак трудољубивих и богољубивих  чланица овог сестринства прати и активно учествује у животу Цркве на простору Пиве.

Предсједница Кола је Бранка Мазић, која од оснивања окупља сестринство са надом да ће се чланство умножити и подмладити.