Братство Чворовић спровелo акцију прикупљања крви

Удружење „Никшићи – Потомци братства Чворовића“ из Жупе Никшићке организовало је у недјељу 11. октобра 2015, акцију добровољног давања крви.

Акција је спроведена у Кабинету за трансфузију крви Опште болнице у Никшићу, а том приликом прикупљено је око 30 јединица драгоцјене течности. Акција је услед смртног случаја у овом братству, протекла скромно, али достојанствено и биће настављена и наредних дана, све до празника Светог апостола Луке, који је крсна слава Чворовића.

Братство Чворовић спровелo акцију прикупљања крви

У спомен на 16 припадника братства, који су своје животе дали за слободу отаџбине у Првом свјетском рату, Чворовићи су прошле године покренули акцију добровољног давања крви, за коју се надају да ће постати традиционална и спроводиће се сваке године у октобру уочи Светог Луке.

Братство Чворовић спровелo акцију прикупљања крви

Удружење "Никшићи, Потомци братства Чворовића“ основано је са циљем обнављања идентитета братства и локалитета Црквине на Заграду у Жупи Никшићкој, гдје су први Чворовићи доселили 1504.На том мјесту обнављања сецрква, коју је са синовима подигао њихов предак Марко Чворо. Храм је био посвећен Зачећу Светог Јована Крститеља, а Турци су га порушили у 17.вијеку. Темеље нове цркве, коју подижу Чворовићи, а која ће, такође, бити посвећена Светом Јовану Крститељу, освештао је, недавно, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.

Братство Чворовић спровелo акцију прикупљања крви

Чворовићи се надају да ће, ако их послужи вријеме, до крсне славе, празника Светог апостола Луке, храм успјети да ставе под кров. Сви братственици, са љубављу, трудом и радошћу, учествују у изградњи светиње, а са њима је до свог последњег земаљског дана, био и Драго Чворовић, коме нека је вјечан покој.