Молитвено сабрање на празник Светог апостола Томе

Светом Литургијом и ломљењем славског колача у понедјељак 19. октобра 2015, прослављена је храмовна слава цркве Светог апостола Томе на Брзави код Бијелог Поља.

Молитвено сабрање на празник Светог апостола Томе

Свету Архијерејску Литургију, на празник Томиндан, уз саслужење свештенства и монаштва наше Епархије, служио је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.

Молитвено сабрање на празник Светог апостола Томе

Током свете службе Божје Преосвећени Епископ је у чин протојереја рукопроизвео свештеника Синишу Јанковића, надлежног пароха.

Молитвено сабрање на празник Светог апостола Томе

Овом приликом Владика будимљанско-никшићки Г. Јоаникије одликовао је архипастирским граматама Миодрага Јанковића из Копенхагена и Вукмана Обрадовића из Затона, за показану љубав и доброчинство према СПЦ, нарочито приликом обнове цркве Светог Јована Крститеља у Затону.