У Црквеној општини Никшић почели „Разговори о вјери“

Саборна црква Светог Василија Острошког, у Никшићу, организоваће у периоду трајања Часног поста, „Разговоре о вјери“.

У Црквеној општини Никшић почели „Разговори о вјери“

Први разговор одржан је у Недељу православља, 24. марта 2024. године, а гости су били: протојереј-ставрофор Обрен Јовановић, архијерејски намјесник херцегновски и протојереј Јордан Марков из Македоније.

У „Разговорима“ су, уз присуство бројне публике, учествовали као домаћини: протојереј-ставрофор Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки и протојереј Миодраг Тодоровић, никшићки парох.

Разговор се водио на тему вјере, живота у Цркви и покајању.

Сваке недеље, у 19 часова, у Парохијском дому, разговоре на одређену тему водиће свештенство Храма са гостима, а како из никшићке Саборне цркве најављују ове вечери биће интерактивног типа, па позивају вјернике да присуствују и активно учествују, постављајући питања или дајући коментаре на интересантне и душекорисне теме, које се тичу вјере и живота у Цркви.