Владика Методије началствовао Литургијом у светогорском манастиру Светог Пантелејмона

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије налази се у посјети Светој Гори, гдје је, у суботу 26. марта 2022. године, началствовао Светом Архијерејском Литургијом у манастиру Хиландару, уз саслужење братије манастира.

У послеподневним часовима, Преосвећени Епископ Методије је посјетио руски манастир Светог Пантелејмона, гдје је у част његовог доласка у овај древни светогорски манастир служена доксологија, а у наставку је одслужено бденије.

У пратњи Његовог Преосвештенства је протојереј Миајло Бацковић.

У трећу недјељу Великог Часног поста, Крстопоклону, на празник Преподобног Бенедикта Нурсијског, 27. марта 2022. године, Владика будимљанско-никшићки Г. Методије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Пантелејмона.