Помен жртвама НАТО бомбардовања СР Југославије

У сриједу 25. марта 2021. у манастиру Ђурђеви Ступови, служена је Литургија пређеосвећених Часних дарова и помен страдалима у НАТО бомбардовању Србије и Црне Горе 1999. године.

Помен жртвама НАТО бомбардовања СР Југославије

Литургију је служио протојереј-ставрофор Боро Врховац уз саслужење свештенства беранског намјесништва и монаштва Манастира.
Помен жртвама НАТО бомбардовања, које је почело 24. марта и трајало до 10. јуна 1999. данас се, по благослову Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког и администратора Митрополије црногорско-приморске Г. Јоаникијa, служи у свим храмовима Епархије будимљанско-никшићке и Митрополије црногорско-приморске.

Помен служен у манастиру Косијерево

Након Литургије пређеосвећених дарова, која је 24. марта 2021. служена у манастиру Косијерево, у Петровићима код Никшића, обављен је и помен свим невиним жртвама, страдалим током НАТО агресије на СР Југославију 1999. године.

Литургију и помен служили су: архимандрит Арсеније (Самарџић), игуман косијеревске светиње, протојереј-ставрофор Велимир Јововић, парох страшевински и старотребјешко-кличевски и протојереј Остоја Кнежевић, старјешина никшићке Саборне цркве.
Вјечнаја памјат!