Храмовна слава у Сегедину

У недељу Самарјанке, 22. маја 2022. године, када наша Црква прославља празник Преноса моштију Светог оца Николаја Мирликијског, свету архијерејску Литургију у Сегедину служили су преосвећена господа епископи Будимљанско-никшићки Методије и Будимски Лукијан.

Храмовна слава у Сегедину

Преосвећеним архијерејима саслуживали су јеромонах Варнава Кнежевић, протојереји-ставрофори Илија Галић и Аурел Бекан из Румунске православне цркве, протојереј Дина Чоков из Темишварске епархије, протонамесници Светомир Миличић и Далибор Миленковић као и ђакон Стефан Милисавић.

На крају свете Литургије, Владика Лукијан је верном народу из Сегедина представио високог госта, Преосвећеног Епископа будимљанско-никшићког и срдачно му заблагодарио на посети и за благослове светих угодника Божијих из Црне Горе које са собом доноси. Владика Методије је сабраним верницима честитао храмовну славу поучавајући их о значају данашњег празника.

Затим је уследила литија око светог храма и благосиљање славских дарова. Архијерејски намесник сегедински, отац Далибор Миленковић се захвалио господи епископима који су својим доласком и служењем у сегединском храму увеличали данашњу прославу храмовне славе.

Такође, црквена општина сегединска овом приликом уручила је захвалницу госпођи Нади Малбашки, председници локалне Српске самоуправе за свесрдну помоћ црквеној општини и светом храму у Сегедину. Благољепију евхаристијског сабрању нарочито је допринео црквени хор из Великог Семиклоша. У порти испред храма приређен је пригодан културно-уметнички програм.

Извор: serbdiocese.hu