Свети Јован Владимир молитвено прослављен у Загорју

На празник Светог мученика Јована Владимира, кнеза Српског, у суботу 4. јуна 2022. године, света Литургија је служена у цркви Светог Јована Владимира, у Загорју код Берана.

Свети Јован Владимир молитвено прослављен у Загорју

Литургију је служио протојереј-ставрофор Драган Ристић, а саслуживали су о. Стефан Миловановић и о. Миленко Ралевић, парох трепачко-шекуларски и горњеполимски уз молитвено учешће вјерног народа овога краја.

Појао је хор Православне омладине „Светог Јевстатија“ из Берана.

Поводом данашњег празника, славе цркве Светог Јована Владимира, чија градња је почела 2016. године, освештано је звоно и крст.
Бесједио је прота Драган, рекавши да је подизањем храма Светог Јована Владимира Загорје добило душу, и позвао сабране да уложе додатан труд како би се душа уљепшала и украсила.

Обратио се и надлежни парох, о. Миленко, који је пожелио да сијање Часног крста са цркве обасја пут братске слоге и љубави међу Загоранима и свим људима добре воље, а одјек звона да позива на молитву, сретање у радости и окупљање око дома Божијег у вјекове.
Благосиљан је и преломљен славски колач и жито у славу Божју, а у част небеског заштитника ове светиње и житеља мјеста Загорје.

Након свете Евхаристије припремљена је трпеза братске љубави. Домаћини славља било је братство Кљајића, а за наредну годину обавезу је преузело братство Кастратовића.