Богојављење прослављено у Затону

На велики и свијетли празник – Богојављење, у сриједу 19. јануара 2022. године, света Литургија служена је у храму Светог Јована Крститеља, у Затону код Бијелог Поља.

Богојављење прослављено у Затону

Свету Литургију је служио протојереј-ставрофор Синиша Јанковић, надлежни парох, који је у наставку Литургије извршио Велико освећење воде.

Празничној служби и водоосвећењу присуствовао је вјерни народ, коме је, потом, раздијељена Богојављенска водица на благослов њихов и њихових домова.

Прота Синиша Јанковић је, у 13 часова, код Зеленог моста, благословио воде ријеке Лим, а вјерници, њих 22, запливали су да узму крст и приме благослов на Богојављење, када се освећују воде и творевина.

Побједник је био Горан Аџић из Крушева, док су остали пливачи били из Затона и околних села Бијелог Поља, Мојковца и Андријевице.

Надлежни парох је честитао побједнику и свим учесницима, са жељом да их благослов Господњи прати цијеле године, уручивши им, на сјећање и у знак пажње, пригодне медаљоне.