Свечано прослављено Богојављење у Беранама: Литургија и пливање за Часним крстом

Свету Литургију на празник Богојављења, у сриједу 19. јануара 2022. године, у манастиру Ђурђеви Ступови служио је високопреподобни Евстатије (Драгојевић), сабрат Манастира уз саслужење братије и свештенства архијерејског намјесништва беранског.

Литургијском сабрању присуствовао је вјерни народ, који је приступио је Светој тајни Евхаристије.
У наставку Литургије извршено је Велико Водоосвећење.

Крштење Господа и Спаса нашег Исуса Христа прослављено је, потом, освећењем воде ријеке Лим, испод главног моста у Беранама, које су обавили: протојереј-ставрофор Драган Ристић и архимандрит Данило (Трпчевски), игуман манастира Ђурђеви Ступови, а потом је услиједило традиционално пливање за Часним крстом.

Учествовало је око 70 Беранаца, а први је до крста допливао Стефан Пајковић. Све учеснике благословило је беранско свештенство, честитајући сабранима велики и дивни празник.

Учесници су награђени медаљама и пригодним поклонима.

Заједничарење, у славу Божју и данашњег празника, настављено је у манастиру Ђурђеви Ступови, гдје је припремљено послужење.