Епископ Јоаникије у посјети светињама Метохије

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникије у суботу пред Богојављење 16. јануара 2021. године допутовао је у посјету светињама Метохије у пратњи протосинђела Евстатија (Драгојевића), јеромонаха Филотеја (Марковића), монаха Јосифа (Бира), г. Дамјана Ћулафића, правног савјетника Епархије будимљанско-никшићке, г. Стевана Рудинца, г. Стефана Зорића и г. Николе Јоксимовића.

Епископ Јоаникије у посјети светињама Метохије

Епископ је са пратњом најприје посјетио манастир Високи Дечани гдје је срдачно дочекан од игумана ове свете обитељи, Саве архимандрита и братије манастира.

Епископ је затим посјетио ставропигијални манастир Пећка Патријаршија гдје ће сјутра служити свету архијерејску литургију.