Припреме за празник Светог Саве на Жабљаку

Чланови Православног братства храма Светог Преображења Господњег на Жабљаку организовали су акцију чишћења прилаза храму.

Припреме за празник Светог Саве на Жабљаку

Ова акција организована је у сусрет празнику Светог оца Саве, првог архиепископа српског, чији је култ нарочито постојан у дурмиторском крају. Величанствене литије су биле покретач многих добротворних акција које представљају наставак литија и ова акција може се уврстити у још један израз љубави Жабљачана према Светосавској Цркви.

С обзиром на то да је висина снијежног покривача преко једног метра ова акција је изискивала посебан напор али је свакако велико задовољство видјети браћу како уједињени чине добро дјело.

Свети Сава ће сигурно са радошћу доћи у наш храм јер га жабљачки Светосавци жељно ишчекују и припремају се за његов празник.