СВЕТИ САВА У ХРАМУ СВ. НИКОЛЕ

Свети Сава Први архиепископ Српски свечано прослављен у храму Св. Николе у Бијелом Пољу

Св. Литургију је служио јереј Милосав Јовановић и јеромонах Исихије (РПЦ) сабрат манастира Св.Пантелејмона Самоград.

СВЕТИ САВА У ХРАМУ СВ. НИКОЛЕ

Након Св.Литургије вјерном народу пастирском бесједом обратио се о.Милосав честитајући вјернима славу Св.оца нашег Саву.
“Даће Бог да се наш Св.отац Сава прославља не само у храмовима него и у свим нашим школама и да се у нашим образовним установама врати свети Сава јер без Св.Саве нема образовања,нема благослова” бесједио је о.Милосав.

Након Св.Литургије и освећења славског колача уприличен је програм наших најмлађих парохијана у част Св.Саве.

Домаћин овогодишње прославе је био угледни парохијанин и предсједник ЦО Бијело Поље Хаџи Ранко Дамјановић а домаћинство  за следећу годину је  преузео угледни домаћин и господин Хаџи Драгиша Јеремић са својим сином Илијом.