Божур за дјецу Ораховца: Прикупљено више од 14 хиљада евра помоћи

Хуманитарна акција „Божур за дјецу Ораховца“, коју су током септембра 2020. покренули чланови НВО „Пандурица“ из Никшића приведена је крају више него успјешним резултатима.

Божур за дјецу Ораховца

Наиме, како нам је саопштио Никола Цицмил, координатор акције, прикупљено је 14. 250 евра, продајом привезака који су креирани управо за ту прилику, а у акцију се путем добротворних донација, укључио велики број људи добре воље из Црне Горе, региона, широм Европе и свијета.

Због актуелне епидемиолошке ситуације, чланови „Пандурице“ нијесу били у могућности да прикупљена средства лично уруче дјеци у Ораховцу, као што су то чинили претходне двије године, приликом посјете Метохији, а поводом славе манастира Високи Дечани.

Док ситуација не буде повољнија, акција ће и даље трајати. Од новчаног износа, који су од срца приложили наши људи из свих крајева свијета, један дио ће бити уручен као поклон за Божићне празнике сваком дјетету у Ораховцу, док ће, са благословом Епископа рашко-призренског Г. Теодосија, преосталих око 10 хиљада ићи у фонд из којег ће се средства користити за изградњу сале за спортске активности и дружења, какав до сада дјеца у Ораховцу нијесу имала.

Тај објекат ће, како с поносом наводе из НВО „Пандурица“ понијети име блаженопочившег Митрополита Амилохија, којег ће наш народ на Косову и Метохији, са великом љубављу, молитвом и захвалношћу памтити по посјетама и помоћи у најтежим тренуцима.