Прикупљено 40 јединица крви

БИЈЕЛО ПОЉЕ – Црквена општина Бијело Поље у сарадњи са Клубом добровољних давалаца крви и Општинском организацијом Црвеног крста организовала је акцију добровољног давалаштва крви. Овом приликом прикупљено је 40 јединица крви.

Прикупљено 40 јединица крви

- Захвални смо свима који су учествовали у првој акцији обновљеног и подмлађеног Братства православне омладине „Свети краљ Милутин” и надамо се, да ће их у наредном периоду бити још -истакао је парох Александар Раковић.

, који је досад 33 пута дао крв, наглашава да је даривање крви лијеп и хуман гест који пружа могућност да некоме спасете живот.
- Драго ми је што сам свих ових година имао прилику да помогнем људима који су били у невољи, а можда сам некоме и спасао живот-истакао је Фемић.

Координатор бјелопољског Црвеног крста, Машан Живковић, задовољан је одзивом грађана, чак и припадника других вјера, „што показује да је хуманост сврха постојања ових организација”.

- И у наредном периоду пружићемо подршку сличним акцијама, јер крв нема алтернативу. Свака јединица крви је од непроцјењивог значаја за рад Опште болнице -истакао је Живковић.

Др Душанка Миладиновић у име Завода за трансфузију крви захвалила је Црвеном крсту и Црквеној општини, који традиционално, сваког јануара, дарују крв.