Литургија у манастиру Златеш

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије присуствовао је Литургији коју је, на празник Светог Атанасија Великог у манастиру Златеш служило свештенство архијерејског намјесништва бјелопољског.

Литургија у манастиру Златеш

Преосвећени владика је благословио и преломио славски колач и честитао крсну славу оцу Николају, настојатељу манастира Златеш.

Литургија у манастиру Златеш

"Свети Aтанасије Велики, светитељ васељенски, равноапостолни који је у временима кадa је Цркви требала заштита и помоћ од јеретика устао и заштитио Цркву. Бог му је дао мудрост, храброст и истрајност те је заштитио вјеру православну од свих раскола, раздора и јереси. Бог му је дао силу да побједи све то, јер је он био, у правом смислу те ријечи, наследник Светих апостола. Зато му је Бог дао благодат да може да нас заступа пред престолом Божјим“.

Литургија у манастиру Златеш

"Нека он буде заштитиник, надахнитељ и помоћник нашем оцу Николају у његовој свештеничкој и монашкој служби у овој светињи, да му дарује снаге да заповјести Божје врши како ваља, да служи светој Цркви у све дане свог живота“, казао је Преосвећени владика Јоаникије.