Епископ Методије на Васкрс богослужио у храму Светог Василија Острошког у Никшићу

Празник Васкрсења Христовог је данас, 5. маја 2024. године, торженствено прослављен Светом архијерејском Литургијом у саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије уз саслужење свештенства никшићког намјесништва.

Евхаристијском сабрању су присуствовали бројни вјерници, са којима и Марко Ковачевић, предсједник Општине Никшић.

Литургију је појањем пратио хор Светог новомученика Станка којим руководи проф. Ленка Дурутовић.

Васкршњу посланицу Његове Светости Патријарха српског Г. Порфирија свештенству, монаштву и вјерном народу, прочитао је протојереј-ставрофор Драган Крушић.

Након вишеседмичног Васкршњег поста, вјерници су се причестили Светим тајнама Тијела и Крви Христове.

Вјерном народу, међу којима је било много дјеце, даривана су, као и претходних година, васкршња јаја.

Фото: Кристина Љешковић