Пасхално јутрење и поноћна Литургија у храму Светог Василија Острошког у Никшићу

Као и у већини православних храмова, и у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, прослављање највећег хришћанског празника – Васкрса почело је поноћном литургијом.

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је са свештенством Васкршње јутрење уочи Васкрсења Христовог, 4. маја 2024. године, у 23 часа.

У наставку, поноћну Литургију служио је протојереј-ставрофор Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки.

Литургији је, поред великог броја вјерника, присуствовао Немања Вуковић, предсједник СО Никшић.

Појао је хор Преподобне мајке Ангелине под диригентском палицом проф. Ане Бојић.