Бадњи дан без уобичајеног програма и масовних окупљања

Саопштење за јавност Митрополије црногорско-приморске  и Епархије будимљанско-никшићке

С обзиром на сложену и опасну епидемиолошку ситуацију у Црној Гори, а у вези са великим бројем случајева грађана заражених новим коронавирусом, у духу саопштењу за прославу Крсних слава у октобру ове године, позивамо све православне вјернике и све остале грађане на поштовање здравствених мјера и љекарских упутстава ради стављања под контролу болести COVID-19, изазване поменутим вирусом.

Реаговање у вези са медијским преношењем изјаве Епископа Јоаникија

Поједини медији су сасвим нетачно и злонамјерно представили изјаву Епископа будимљанско-никшићког Јоаникија, тако да јавност на основу те информације може закључити да је он рекао да је Српска православна црква урадила измјене закона, што не одговара истини.

САОПШТЕЊЕ УДРУЖЕЊА КЊИЖЕВНИКА ЦРНЕ ГОРЕ (13.12.2020.)

Свједоци смо да се ових дана врши оркестрирана кампања у низу безочних напада на Митрополију црногорско-приморску, Српску православну цркву, епископа будимљанско-никшићког и администратора МЦП, господина Јоаникија, али и да се брутално и беспризорно покушава оклеветати блаженопочивши митрополит Амфилохије.

Саопшење за јавност

У свом посљедњем интервјуу агенцији Бета, Мило Ђукановић изјави како живи за дан када ће се установити ко је укњижавао црквену имовину 90-их година и касније. - Човјек за кога се пише и говори да има највише незаконито стечене имовине у Црној Гори (и шире) хоће да провјерава како је Црква стицала имовину за посљедњих осам вјекова!? Принципијелно, нема што. Сви су једнаки пред законом осим предсједника. А њему је закон што му срце жуди, што не жуди у Куран не пише.

Саопштење Православне омладине Светог Пајсија Будимљанског

Благословом Преосвећеног Епископа будимљанско-никшићког Господина Јоаникија а на празник Свете Марије Магдалене, љета Господњег 2020. основана је православна омладина Епархије будимљанско-никшићке, која је понијела име последњег митрополита древне будимљанске Епархије, Пајсија Будимљанског који је мученички пострадао на вратима манастира Ђурђевих Ступова - сједишта ове древне светосавске Епархије.

Изјава за медије поводом протјеривања амбасадора Србије

Поводом одлуке да протјера амбасадора Републике Србије г. Владимира Божовића одлазећа власт Црне Горе је имала вишеструко злу намјеру.  - Да подигне тензије и продуби подјеле у свим слојевима црногорског друштва, нарочито међу браћом Православне вјере, да изазове реципрочне мјере од стране Србије да би се медијском лармом у региону посијало што више отрова и братске мржње. Овим потезом одлазећа власт, као и небројено пута до сада, показала је да јој лијека нема, осим ако се неко од њених припадника једнога дана покаје. Дај Боже!

Саопштење о здравственом стању Епископа Јоаникија

Након спроведених контролних лабораторијскох, дијагностичких и физикалних прегледа љекари су изразили задовољство добрим општим стањем Његовог преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког и администратора Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникија, и констатовали да је лијечење успјешно приведено крају.

Деманти

Данас 23.11.2020. године,  се у медијима појавила нетачна информација да је Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникије негативан на корона вирус.

Деманти

Саопштење за јавност

У петак, 20. новембра 2020. године у 7:07 часова у Војној ковид болници „Kарабурма“ у Београду упокојио се у Господу Његова Светост Архиепископ пећки, Митрополит београдско-карловачки и Патријарх српски г. Иринеј (Гавриловић).

Саопштење за јавност

Поводом лажних вести о наводном упокојењу Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја, обавештавамо јавност да је, према званичном извештају конзилијума лекара који се стара о здрављу Предстојатеља наше Цркве, његово стање неизмењено у односу на извештај који смо јутрос објавили.