Изјава за медије поводом протјеривања амбасадора Србије

Поводом одлуке да протјера амбасадора Републике Србије г. Владимира Божовића одлазећа власт Црне Горе је имала вишеструко злу намјеру.  - Да подигне тензије и продуби подјеле у свим слојевима црногорског друштва, нарочито међу браћом Православне вјере, да изазове реципрочне мјере од стране Србије да би се медијском лармом у региону посијало што више отрова и братске мржње. Овим потезом одлазећа власт, као и небројено пута до сада, показала је да јој лијека нема, осим ако се неко од њених припадника једнога дана покаје. Дај Боже!

Саопштење о здравственом стању Епископа Јоаникија

Након спроведених контролних лабораторијскох, дијагностичких и физикалних прегледа љекари су изразили задовољство добрим општим стањем Његовог преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког и администратора Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникија, и констатовали да је лијечење успјешно приведено крају.

Деманти

Данас 23.11.2020. године,  се у медијима појавила нетачна информација да је Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникије негативан на корона вирус.

Деманти

Саопштење за јавност

У петак, 20. новембра 2020. године у 7:07 часова у Војној ковид болници „Kарабурма“ у Београду упокојио се у Господу Његова Светост Архиепископ пећки, Митрополит београдско-карловачки и Патријарх српски г. Иринеј (Гавриловић).

Саопштење за јавност

Поводом лажних вести о наводном упокојењу Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја, обавештавамо јавност да је, према званичном извештају конзилијума лекара који се стара о здрављу Предстојатеља наше Цркве, његово стање неизмењено у односу на извештај који смо јутрос објавили.

Здравствено стање владике Јоаникија добро

Дана 13.11. 2020. године, Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникије, подвргнут је   физикалном прегледу, лабораторијским претрагама, као и радиографији плућа.

Здравствено стање владике Јоаникија добро

Митрополија црногорско-приморска и Епархија будимљанско-никшићка: Позивамо вјернике на поштовање донијетих мјера

Саопштење за јавност Митрополије црногорско-приморске и Епархије будимљанско-никшићке

У овим данима четрдесетодневне жалости за нашим драгим пастиром, блаженопочившим Архиепископом и Митрополитом Амфилохијем, позивамо свештенство, монаштво и вјерујући народ на умножење молитве и међусобних дјела љубави и пажње.

Здравствено стање Епископа Јоаникија константно добро

Након данас спроведених контролних конзилијарних физикалних и дијагностичких прегледа, као и лабораторијских претрага, констатовано је да је здравствено стање Његовог преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког и администратора Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникија уредно и константно добро.

Здравствено стање Епископа Јоаникија уредно

У редовним љекарским визитацијама констатовано је да је Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникије уредног здравственог стања према објективним параметрима и субјективном осјећају.

Здравствено стање Епископа Јоаникија уредно

Саопштење за јавност о здравственом стању Епископа Јоаникија

Са обзиром на медијске написе који су вечерас изазвали велику забринутост вјерног народа, желимо да овим путем извијестимо јавност о здравственом стању Његовог преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког и администратора Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникија.

Током данашњег дана владика је осјетио малаксалост уз констатовану благо повишену тјелесну температуру. Непосредно затим владика се самоизоловао у Ђурђевим Ступовима, катедралном манастиру Епархије будимљанско-никшићке.