Прослављен спомен на Свете Кирила и Методија

Празник Светих Кирила и Методија прослављен је Светом Литургијом у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Прослављен спомен на Свете Кирила и Методија

Евхаристијским сабрањем на дан празника, у петак 25. маја 2013, началствовао је протосинђел Никифор Миловић уз саслужење јереја Миодрага Тодоровића, старјешине никшићке Саборне цркве, протојереја Василија Брборић и ђакона др Никола Маројевић.

Током Литургије вјерни народ је приступио Светом причешћу.
Својом мисијом Света и равноапостолна браћа Кирило и Методије утврдили су темељ и ударили печат христијанизацији Словена, а међу њима и српског народа. На том темељу Свети Сава је изградио побожност и писменост и све оно што је српски народ удостојило да се назива културним народом у хришћанском и православном смислу.

Прослављен спомен на Свете Кирила и Методија

Изузетан јубилеј - 1150. годишњица од почетка мисије Светих Ћирила и Методија, међу словенским народима биће обиљежен бројним пригодним манифестацијама, а овај јубилеј на своју листу свјетских прослава за 2013. годину ставила је и Организација Уједињених нација за образовање, науку и културу (Унеско).