Храм у Драговој Луци прославио своју славу

Поводом празника Преноса моштију Светог Николаја, у храму посвећеном овом светитељу у никшићком приградском насељу Драгова Лука, служена је Света Литургија у недјељу 26. маја 2013. године.

Храм у Драговој Луци прославио своју славу

Литургијом је началствовао јереј Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки уз саслужење јереја Данила Зиројевића и свештеника Николе Зечевића, надлежног пароха. Послије читања Светог Јеванђеља сабраном народу пригодном бесједом обратио се отац Слободан.

“Највећа истина у историји човјечанства је та да Господ постаје човјек, силази на земљу, постаје један од нас, исти као и ми. А зашто? Да би опет човјека довео у заједницу са Богом, да би га призвао и привео да буде оно за шта је створен – лик и подобије Божије. И та Ријеч Божија шираше се међу народима, и ево већ више од двије хиљаде година та ријеч нас држи и одржава. Та ријеч је оно што нас чини да будемо хришћани и Божији људи. Та ријеч нас чини да будемо и свети, како смо чули и у посланици, да се апостол обраћа светима који тамо живљаху. На то смо призвани, да будемо свети и да будемо са Богом“, рекао је у својој бесједи отац Слободан.

Храм у Драговој Луци прославио своју славу

“И тако се Ријеч Божија осјећа и овдје у овоме храму који васкрсава заједно са овим мјестом. Није само довољно да обновимо Цркву, него да обновимо и душе своје. Радост је и кад се овдје сваке недјеље служи Литургија Божија, кад се људи причешћују, кад се окупљају, кад се друже – то је Црква. А онда из те љубави се обнавља све. Данас је радост бити у овако лијепо обновљеном храму“, нагласио је отац Слободан.

Храм у Драговој Луци прославио своју славу

На крају богослужења благосиљан је и пререзан славски колач и освештано жито у славу имена Светог Николе, а за покој душа преминулих оснивача, обновитеља и свештенослужитеља овог храма.

Сабрање је, уз братску трпезу, настављено у црквеној гостионици Пасха, на којој се окупио вјерни народ, који с љубављу и трудом учествује у обнови донедавно запустјелог храма у Драговој Луци. Вјерницима се, у име Одбора за обнову драговолучке цркве, обратио надлежни парох, отац Никола, захваливши свима на показаној љубави и доброчинству према овој светињи.