НВО „Пандурица“: Прикупљено 28.120 евра за потребите на Косову и Метохији

У оквиру акције “Мартовско сјећање”, организованој поводом 20 година од погрома на Косову и Метохији и 25 година од бомбардовања Савезне Републике Југославије, прикупљено је 28.120 евра.

НВО „Пандурица“

Акцију је организовала Невладина организација (НВО) “Пандурица” из Никшића,. у сарадњи са Митрополијом црногорско-приморском и Епархијом будимљанско-никшићком.

Средства прикупљена продајом значки у облику цвијета Божур су предата Манастиру Високи Дечани одакле ће бити расподијељена српским породицама којима су најпотребнија.

Дио средстава искоришћен је за куповину тракторске приколице за четири породице из села Дрен код Зубиног Потока, које заједнички обрађују имања.

Из Невладине организације исказују посебну благодарност Хуманитарној организацији „Поријекло“ из Чикага и академским сликарима који су приредили аукцијску изложбу „Љепота ће спасити свијет“.

Лана Остојић

Фото: НВО „Пандурица“