Здравствено стање владике Јоаникија добро

Дана 13.11. 2020. године, Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске г. Јоаникије, подвргнут је   физикалном прегледу, лабораторијским претрагама, као и радиографији плућа.

Здравствено стање владике Јоаникија добро

Утврђено је да  основни витални параметри (тјелесна температура, сатурација и крвни притисак) имају физиолошке вриједности, те да су контролни лабораторијски налази у физиолошким опсјезима. Примјера ради вриједност CRP је 0,43 (нормално до 5).

Радиографски снимак плућа као ни претходних пута није показао инфламаторне и инфилтративне промјене, а раније планирани CT плућа је због  објективних показатеља, као и доброг субјективног осјећаја Епископа Јоаникија, одложен за наредни период.

Усљед доброг општег стања ординирана је адекватна терапија од стране љекара, а Епископ ће и надаље бити под љекарским надзором.

Вирусолошко тестирање владике Јоаникија  на корона вирус (дијагностичком методом PCR) планирано је за наступајућу седмицу.

Владика ће по препоруци љекара и у наредном периоду бити у самоизолацији ради одмора и рехабилитације, а по изласку из исте ће своје активности прилагодити савјетима струке.

Информативна служба Епархије будимљанско-никшићке