Обиљежавање годишњице Велике подгоричке скупштине

Поводом 800 година аутокефалности Српске православне цркве и 101. годишњице од Дана уједињења Црне Горе и Србије, сјутра вече, 1. децембра, у крипти Саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици, одржаће се Свечана академија обиљежавања годишњице Велике подгоричке скупштине српског народа у Црној Гори.

Скуп ће благословити и поздравно слово произнијети Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије. У програму учествују: Српско пјевачко дрштво „Светосавник“, Културно умјетничко друштво „Ђурђевданско коло“, мр Зорица Белић, оперска дива, сопран, гуслар Васо Ђондовић. Програм ће водити Ивана Крушчић и Драган Алорић.

Свечана академија у организацији Српског националног савјета почиње у 19 часова.

Обиљежавање годишњице Велике подгоричке скупштине