Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Светог мученика Јована Владимира, кнеза Српског 4. јуна 2015, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Добриловина.
Саслуживао је јерођакон Сава Вукајловић, сабрат манастира Ђурђеви Ступови.
Један од првих српских светитеља, Јован Владимир (око 990-1016) владао је Дукљом, најистакнутијом српском кнежевином тога доба, од око 1000. до 1015. године. У вријеме његове владавине одвијао се дуготрајни рат између Византије и Самуиловог царства. Био је у блиским односима са Византијом, што му није помогло да сачува своју земљу од цара Самуила, који је освојио Дукљу (1009. или 1010), а кнеза Владимира утамничио у западној Македонији, у престоници свог царства, Преспи. Према Љетопису попа Дукљанина, Самуилова кћерка Теодора Косара завољела је заробљеног кнеза и молила оца да је уда за њега. Цар Самуило је Владимиру дао Косару за жену, а затим свог зета вратио на дукљански престо да влада као његов вазал.
Владимир је био познат као побожан, праведан и мирољубив владар. Није се укључивао у велики рат, који је кулминирао 1014. византијском побједом над Самуилом. Цар Самуило је недуго након тога преминуо, а по наређењу Самуиловог синовца Јована Владислава, који је преузео власт над царством 1015. Свети Јован Владимир је убијен 22. маја 1016. Одрубљена му је глава испред једне цркве у Преспи, гдје је и сахрањен. Косара је потом пренијела његове мошти у цркву Пречисте Богородице Крајинске, близу његовог двора на југоистоку Дукље. Од 1381.године мошти су чуване у Манастиру Светог Јована Владимира код Елбасана, а од око 1995. у православној Саборној цркви у Тирани.
Његове свете мошти се на празник Светог мученика Јована Владимира из Тиране доносе у манастир код Елбасана, гдје се окупи велики број вјерника.И у данашње вријеме многи вјерници ходочасте до његових моштију, нарочито за празник. Реликвија везана за Светог Јована Владимира је и крст који је он држао у рукама када су га погубили. Тај крст се вјековима чува у породици Андровић из Вељих Микулића код Бара.Сваке године на Тројичин дан крст се у литији износи на врх планине Румије.
Свети Јован Владимир је небески заштитникграда Бара. На иконама се представља као краљ у владарском руху са круном на глави, са својом одсеченом главом у лијевој, и крстом у десној руци.