Епископ Методије обишао храм Светог Николаја Жичког у Његњеву

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије, након Литургије коју је, на празник Свете великомученице Марине – Огњене Марије, у суботу 30. јула 2022. године, служио у цркви, посвећеној овој светитељки, у селу Лопари код Бијелог Поља, обишао је радове на фрескопису цркве Светог Николаја Жичког у Његњеву.

Епископ Методије обишао храм Светог Николаја Жичког у Његњеву

Са Владиком у пратњи били су: Милутин Ранитовић, предсједник Одбора и чланови, као и мати Харитина, настојатељица манастира Вољавац.

Преосвећени Епископ је са фрескописцем, Борисом Маркушем, који је ангажован на осликавању храма у Његњеву, разговарао о темпу рада, осликавању пандатифа и пијевница.

По ријечима Бориса Маркуша, који је завршио Академију СПЦ за уметности и консервацију у Београду, у цркви Светог Николаја Жичког, јединој њему посвећеној у Црној Гори, до сада је осликан олтар и купола са тамбуром, а послије Илиндана наставиће се фрескописање јужне пијевнице са сценама од Рождества до Преображења и чиниће га пет Господњих празника.