Божанствена Литургијау катедралном храму града Сердопска

10. јула 2015, у граду Сердопску, Свету архијерејску литургију су служила Преосвећена Господа архијереји: Епископ сердопски и спаски Митрофан и Епископ будимљанско-никшићки Јоаникије.

Божанствена Литургијау катедралном храму града Сердопска

Њима су саслуживали: игуман Андреј (Афанасјев), секретар ЕУ, јеромонах Венијамин (Гришинов) настојатељ храма преп. Сергија Радоњешког, јереј Остоја Кнежевић (СПЦ) и свештенство Сердопске епархије.

Божанствена Литургијау катедралном храму града Сердопска

Након одслужене Литургије свечаним словом се обратио надлежни архијереј, Епископ сердопски и спаски Г. Митрофан.

Божанствена Литургијау катедралном храму града Сердопска

"Драго свештенство! Драги владико Јоаникије! Дозволите да Вам од срца захвалим за велику радост, коју сте нам донијели одговоривши на наш позив на дођете у Сердопску епархију. Данас сте нашем народу донијели благослов, мир и ми се надамо да ће Вашим молитвама и благословом Господ оснажити сваког од нас, који живимо у Русији и славимо Господа Бога... Нека Бог, својом великом милошћу, молитвеним заступништвом Архангела Михаила и свих небеских сила бестјелесних, да Вама добро здравље, духовну снагу у тешкој служби, коју имате у Вашој отаџбини!“, поручио је владика Митрофан.

Божанствена Литургијау катедралном храму града Сердопска

У свом обраћању, Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије је захвалио владици Митрофану на позиву и гостопримству, и свима присутнима за заједничку усрдну молитву.

Божанствена Литургијау катедралном храму града Сердопска

"Драги владико! Драго свештенство! Драга браћо и сестре! Велика је радост молити се са вама у овом прелијепом, величанственом храму! Хвала Вам за позив да посјетимо Сердопску епархију, за заједничку молитву. Посјета Вашој епархији је велика духовна утјеха. Кад се вратимо у отаџбину ми ћемо причати о овој молитвености, о љубави и гостопримству с којим сте нас дочекали!“, рекао је владика Јоаникије.

Божанствена Литургијау катедралном храму града Сердопска

У спомен на посјету Преосвећени епископ су размијенили пригодне поклоне. Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије је уручио Епископу сердопском и спаском Г. Митрофану награду – медаљу Светог Георгија Побједоносца I степена.

Извор serdobsk-eparh.cerkov.ru