Прослављена слава Саборног храма Светог Јована Крститеља у Рожају

У Рожајама је прослављена слава саборног храма Светог Јована Крститеља, који је посвећен рођењу овог светитеља. Након јутарње литургије, организована је литија око храма, а затим је услиједило резање славског колача.

Домаћин овогодишњег сабрања била је породица Миодрага Мима Булатовића, која се потрудила да у сали парохијског дома угости све који су присуствовали светој литургији. Парох Милан Станишић је, честитајући празник парохијанима, истакао да је рођење Светог Јована Крститеља велики и свијетли празник који се доста слави у саборној апостолској цркви.

Прослављена слава Саборног храма Светог Јована Крститеља у Рожају

"Овај празник је посвећен Светом Јовану Крститељу, који је заиста највећи човјек рођен од жене. Његово рођење прослављамо заједно са рођењем Пресвете Богородице и њих двоје се заједно непрестано моле пред престолом господњим. Као треће, славимо рођење Господа Исуса Христа и кроз та рођења се осмишљава свако наше рођење тјелесно и биолошко, рођење духовно и рођење за живот вјечни. Свети Јован Крститељ је био проповједник покајања и живота вјечнога, рођења за нови живот, јер је крштавао водом, а за њим је ишао онај који ће крстити Духом светим, а то је Господ Исус Христос кога је сам Свети Јован Крститељ најавио и коме је био претходник гласа вапијућег у пустињи", бесједио је Станишић, који је позвао вјернике да се окријепе молитвама Светог Јована Крститеља.

Наредне године слави ће кумовати породица Видака Булатовића из Доњег Бишева.