Распоред светосавских академија у Епархији будимљанско-никшићкој

Свечаности у славу Светог Оца нашег Саве првог Архиепископа српског у Епархији будимљанско-никшићкој почеће Светосавском академијом у парохији шавничкој, која ће се у суботу 24. јануара 2015, одржати у селу Дужи.

Распоред светосавских академија у Епархији будимљанско-никшићкој

Литургију у храму Светог Саве, са почетком у 10 часова, служиће Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије. Парохија шавничка и Одбор за организацију уприличиће традиционалну Светосавску духовну академију.

Бесједу ће одржати проф. Веселин Матовић, а у програму је најављено учешће: проф. др Александра Стаматовића, пјесници, глумци, гуслари, црквени хор, бесједничари и др.

Овогодишње Светосавске свечаности и академије у нашој Епархији одржаваће се према сљедећем распореду:

Мојковац, 24. јануара у 18 часова, Центар за културу

Беране, 25. јануара у 19 часова, сала Центра за културу

Андријевица, 26. јануара у 19 часова, сала Центра за културу

Плав, 27. јануара, послије свете Литургије у манастиру Брезојевица, са почетком у 9 часова, рецитације дјеце полазника Школе вјеронауке

Плужине, 27. јануара у 19 часова, Центар за културу

Бијело Поље, 27. јануара у 19 часова, Спортски центар "Никољац“

Никшић, 29. јануара у у 19 часова, Саборна црква Светог Василија Острошког

Жабљак, 30. јануара у 18 часова, Центар за културу