У цркви Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу, 16. јануара, на Крстовдан, литургију је служио протојереј Дарко Пејић, послије чега је освештана Kрстовданска вода.
О. Дарко је бесједио да је недјеља пред Богојављење посвећена Светом пророку и претечи, Крститељу Господњем Јовану.
"Каже Јеванђеље, уз Христа су непрестано невидљиво стајали Анђели и служили му, а некада су били видљиви и људима. Први пут на рођењу Његовом, када су се јавили пастирима, пјевајући пјесму "Осана Сину Давидову - Слава на висини Богу, на земљи мир, међу људима добра воља“. Други пут на гробу Господњем женама мироносницама, када је Анђео рекао: "Кога тражите није овдје, устаде“. Трећи пут јавио се Анђео на Јордану, у лику Светога Јована Крститеља, иако није био од небеских анђела, већ је био човјек. Међутим, и старозавјетни пророци који га најављују, кажу : "Ево ја шаљем Анђела својега пред лицем Твојим, који ће припремити пут“ . Зашто Светог Јована често и иконопсици сликају са крилима? Зашто га црква назива анђелом Господњим? Па због тога, браћо и сестре, што се он животом својим уподобио анђелима. И наш Господ Исус Христос каже за њега га је "највећи рођен од жене“.
"Он је у дјетињству, не зна се тачно да ли са 2 или 3 године остао без родитеља, јер су му оца, првосвештеника убили у храму крај жртвеника, док је мајка са њим побјегла у пустињу, гдје се убрзо упокојила. Свето предање цркве нас учи да су га Анђели подигли хранећи га небеском храном. Када је одрастао и стасао да може сам да се брине о себи, није се осамосталио и одвојио од Господа, него је остао вјеран Господу, дишући и живећи само за једно, да испуни вољу Господу. Храна му бијаше дивљи мед, и овршци од плодова грана и дрвећа, које је оскудно расло у пустињи, али за њега довољно, зато што он није ни мислио о земаљској храни, већ је сва мисао његова била испуњена Богом. То је браћо и сестре, анђеоска служба, тако Анђели служе Господу, непрестано, познавајући вољу Божију и журећи да је испуне. Свети Јован Крститељ се у потпуности повиновао Господу и цио живот провео у пустињи. Пустиња је веома сурова. Он је отишао у пустињу јер она симболише пустињу која је била у срцу и мислима народа тога доба. Све је то Свети пророк видио и осјетио у људима. То је чинио и онога дана када је, по промислу Божијем, изашао на ријеку Јордан, не да прослави себе већ да испуни вољу Божију, да их припреми за долазак Најславнијег, за долазак Сина Божијег. Оним имућним и богатим, који су тада били страх и трепет није се додворавао, како данас често чине, и како чинимо једни према другима, гледајући неки интерес, него је био свједок Истине. Знате шта им каже: „Породи аспидини, ко вам је рекао да бјежите од гњева који иде, родите род достојан покајања“. Породи аспидини - значи породи змијини. Рећи то ономе ко је имао власт да у сваком тренутку убије и мучи може само човјек који је имао узвишенију службу, задатак и позив од земаљских додворавања моћницима. Затим цариницима каже да узимају више него што је прописано а војницима да се не жале за малу плату и службу, да би се оправдали да врше насиље и отимају. Награду за то свједочење истине добио је у лику Ирода који га је посјекао и убио. Међутим, остао је Св. Јован и прије и послије Ирода највећи рођен од жене, да му храмове граде, поклањају и молитве приносе и славу славе у његову част. А сви они који су га гонили и убили, и ако их помињемо, по злу их помињемо. Нека би Господ молитвама овога дивнога и славнога пророка и претече и анђела свога, и нас све путу истине и путу Божијем научио“, бесједио је отац Дарко.