Хор Преподобне мати Ангелине на храмовној слави Доњег манастира Острога

Црквени хор Преподобне мати Ангелине из Никшића, у недјељу 12. јуна, својим појањем учествовао је у литургијској прослави празника Силаска Светог Духа на апостоле и храмовној слави Доњег манастира Острога.
Хор Преподобне мати Ангелине на храмовној слави Доњег манастира Острога
Свету Архијерејску Литургију служио је новоизабрани Епископ нишки Г. Јован, Игуман манастира Острога са свештенством, монаштвом и вјерним народом.
Хор Преподобне мати Ангелине на храмовној слави Доњег манастира Острога
Послије Литургије чланови хора Мати Ангелине, под руководством проф. Ане Бојић одржали су кратак програм испред храма, који је присутни вјерни народ топло поздравио. Њихов наступ и појање током Литургије благословио је Преосвећени владика Јован и даривао их житијима и иконама.
Хор Преподобне мати Ангелине на храмовној слави Доњег манастира Острога
Након послужења и трпезе љубави они су се, са својим старјешином јерејем Слободаном Јокићем, поклонили моштима Светог Василија Острошког Чудотворца и узели Светитељев благослов, чиме је отпочела прослава јубијела – десетогодишњица рада и постојања овог дјечијег црквеног хора. Планирају да свој “мали“ јубилеј обиљеже одржавањем више концерата у Црној Гори и региону.