Уручење награде „Извиискра Његошева“ Ђорђу Сладоју

Уочи празника Успења Пресвете Богородице, у четвртак 27. августа 2020. послије вечерње службе, у Саборном храму у Никшићу, у 20 часова, књижевнику Ђорђу Сладоју биће уручена књижевна награда „Извиискра Његошева“.

Оснивачи „Извиискре Његошеве“, најугледније књижевне награде на нашем простору, су Епархија будимљанско-никшићка и компанија „Мона“ из Београда. Установљена је 2008. и додјељује се сваке друге године.

Досадашњи добитници су: Миодраг Павловић, Рајко Петров Ного, Високопреосвећени Митрополит Амфилохије, Милован Данојлић, Љубомир Симовић, Ранко Јововић.

Жири ове награде сачињавају: академик Јован Делић, (предсједник), проф.др Ранко Поповић,  др Иван Негришорац, др Драган Хамовић, Милутин Мићовић.

Уручење награде „Извиискра Његошева“ Ђорђу Сладоју