Иконописац Сања Миладиновић насликала икону муринских мученика

Самостални умјетник и иконописац, дипломирани мастер ликовних умјетности Академије СПЦ за умјетности и конзервацију у Београду, Сања Миладиновић, за Радио Светигору је говорила о свом ауторском раду – икони муринских мученика која ће сјутра, на дан двадесетпетогодишњице страдања муринских мученика, бити изложена у храму Свете Петке у Муринама.

Иконa муринских мученика

Миладиновић је по благослову блаженопочившег Митрополита Амфилохија осликала житијну икону Светог новомученика косовског Харитона, која се налази у храму Христовог Васкрсења у Подгорици.

У разговору за наш радио она је између осталог казала да је за сликање икона, а посебно икона на којима се изображава лик мученика и њиховог страдања, веома захтјеван подухват, који превасходно подразумијева молитвену припрему али и озбиљно истраживање.

Извор: Светигора