Упокојио се у Господу протојереј-ставрофор Драган Ристић

У понедељак 26. фебруара 2024. године, на празник Светог Симеона Мироточивог, уснуо је у Господу протојереј-ставрофор Драган Ристић, архијерејски намјесник беранско-андријевички.

Упокојио се у Господу протојереј-ставрофор Драган Ристић

Био је први секретар блаженопочившег Митрополита Амфилохија, након његовог повратка у Црну Гору, у коју је дошао као наследник трона Светог Петра Цетињског.

Рођен је у Бару 1. августа 1969. године, гдје је завршио основну школу, а потом средњу Богословску школу „Света Три Јерарха“ у манастиру Крка.

Берански парох је од 6. фебруара 1993. године, а 2012. године добио је чин протојереја – ставрофора.

Протојереј-ставрофор Драган Ристић је учествовао у подизању и обнављању православних светиња у Црној Гори, посебно у Беранама, попут манастира Ћелије у Калудри, манастира Шудиково, цркава у Горњем Заостру, Трепчи, Загорју, Полици, Шекулару, Лушцу и на Брзави, а био је и координатор изградње Саборног храма Светог Симеона Мироточивога у центру Берана.

Прота Драган Ристић и након три деценије предане службе, са  емоцијама је говорио о Ђурђевим Ступовима, гдје је, у истом олтару, прије осам вјекова, служио Свети Сава.

Светиње у Епархији будимљанско-никшићкој и уопште, у Црној Гори, бранио је безрезервно, заједно са Архијерејима, свештенством и вјерним народом.

Протојереј-ставрофор Драган Ристић биће изложен у манастиру Ђурђеви Ступови у Беранама, у понедјељак 26. фебруара од 8 до 18 часова.

Света заупокојена Литургија биће служена, у уторак 27. фебруара у 9 часова у манастиру Ђурђеви Ступови, којом ће началствовати Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије, након чега ће се обавити свештеничко опјело и сахрана на Српском православном гробљу у Беранама, које ће са надлежним архијерјом служити и Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Г. Јоаникије.

Вјечан ти спомен, достојни блаженства, драги наш оче Драгане.