Сједница ЕУО и Епархијског савјета Епархије будимљанско-никшићке

На Жабљаку је, у суботу 27. фебруара 2021. одржана редовна годишња сједница Епархијског савјета и Епархијског управног одбора Епархије будимљанско-никшићке.

Сједница ЕУО и Епархијског савјета Епархије будимљанско-никшићке

Сједници је претходила Света Архијерејска Литургија, коју је служио Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске Г. Јоаникије са члановима Епархијског Управног одбора, који су у свештеничком чину, а присуствовали су јој и остали чланови.

Послије кратког послужења, у Парохијском дому  на Жабљаку, са радом је почела редовна годишња сједница Епархијског савјета и ЕУО којом је предсједавао Преосвећени Епископ Јоаникије. Током рада, усвојен је завршни рачун за претходну 2020. годину и буџет за текућу годину.

Расправљало се о још неким актуелним питањима везаним за живот и функционисање Епархије. Изнијети су одређени планови за пословање Епархије и предлози за унапређење црквеног живота.