Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови уз појање новооснованог хора „Младенци“

У суботу 6. фебруара 2021. на празник Преподобне Ксеније Петроградске, у манастиру Ђурђеви Ступови служена је света Литургија.

Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови уз појање новооснованог хора „Младенци“

Свету службу Божју служио је јеромонах Филотеј (Марковић), сабрат Манастира уз молитвено учешће вјерног народа.

Литургију је појањем пратио новоосновани дјечји црквени хор „Младенци“, којим руководи професорица музике Анђела Јовићевић Брајовић.

Хор је, с благословом Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког и администратора Митрополије црногорско-приморске Г. Јоаникија, основан у новембру 2019. године, окупивши 27 чланова, узраста од 8 до 14 година.

Већ следеће године имали су веома запажен наступ на Светосимеоновској академији у Беранама.

Њихове пробе и евентуалне наступе онемогућила је епидемија корона вируса. Ипак хор је, захваљујући великом труду диригентице Анђеле Јовићевић Брајовић, одржавао он-лајн вјежбе, као и часове вјеронауке како би пратили црквени живот и сачували дух саборности.

Својим дјечјим милозвучним гласовима прославили су и празник Светог Саве, првог Архиепископа српског, пјевајући на овогодишњој Светосавској приредби, која је одржана под сводовима катедралног манастира Ђурђеви Ступови.

Хору „Младенци“ желимо да пјевају на многаја љета у славу Бога, вођени благословом Преосвећеног Епископа Јоаникија и Светих Четрдесет мученика Севастијских чије име су понијели.