Из штампе ускоро излази књига „Не дамо светиње, Литије Никшић 2020“

Благословом Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија, ускоро ће Саборна црква Светог Василија Острошког у Никшићу и Издавачка кућа „Чувари“ обрадовати грађане Црне Горе, а посебно Никшића, књигом о величанственим литијама, које су мјесецима биле симбол вјере и православља , у граду под Требјесом.

Из штампе ускоро излази књига „Не дамо светиње, Литије Никшић 2020“

Књига „Не дамо светиње, Литије Никшић 2020“ биће у форми свједочења о истинској и непоколебљивој вјери народа Црне Горе, части и завјету.

На страницама ће бити исписано како је Закон неправде и подјеле пробудио осјећање поноса, одлучности и непоколебљиве вјере Никшића.

На 120 страна књиге, подсјетићемо се бесједа блаженопочившег Митрополита Амфилохија, Владике Јоаникија и других владика, свештенства, али и писама подршке нашој Цркви, која су стизала из свих крајева свијета.

Обиље фотографија са литија, које су задивиле читаву васељену, остаће као библијска свједочанства, како је један народ побиједио у борби за светиње.

Уредици књиге, чији излазак из штампе се очекује почетком марта, су протојереј-ставрофор Слободан Јокић и протојереј Остоја Кнежевић.