Предсједник Скупштине Црне Горе Алекса Бечић посјетио Саборни храм у Никшићу (ВИДЕО)

Приликом своје прве званичне посјете општини Никшић, предсједник Скупштине Црне Горе Алекса Бечић, обишао је и Саборни храм Светог Василија Острошког.

Предсједник Скупштине Црне Горе Алекса Бечић посјетио Саборни храм у Никшићу

Г-дина Бечића је том приликом дочекало свештенство никшићког Саборног храма.

Ријечима добродошлице предсједника Скупштине Црне Горе поздравио је протојереј Остоја Кнежевић, старјешина Храма.

„Веома нам је драго што предсједник Скупштине Црне Горе г-дин Алекса Бечић, приликом своје прве званичне посјете Општини Никшић, посјећује храм Светог Василија Острошког, храм који је симбол овог града, а који је прошле године прославио 120 година свог освећења и постојања, а ове године имамо још један велики јубилеј - 350 година од престављења Светог Василија Острошког. Надамо се и молимо се Богу да ћемо моћи да га прославимо достојно и да ће здравствене мјере, у току ове године бити боље, те да ћемо моћи да се окупљамо и славимо свога Светитеља“, рекао је свештеник Кнежевић, изразивши захвалност г-дину Бечићу што је био са народом Никшића у тешким тренуцима када су Преосвећени Епископ Јоаникије и свештенство никшићког Саборног храма били у заточеништву.
О. Остоја је уручио Бечићу на поклон монографију Саборне цркве у Никшићу.

Предсједник Скупштине Црне Горе, г-дин Алекса Бечић захвалио је на пријатељском и топлом дочеку.

„Задовољство ми је што сам данас овдје. Неизоставно је било да, приликом своје прве званичне посјете, у својству предсједника Скупштине Црне Горе, будем и у овом светом храму који је, како Ви лијепо рекосте, стар преко 120 година. Желим да вам одам признање, јер сте, заиста, у свим процесима који су иза нас, а многи од њих су били изазовни, тешки, били принуђени да се борите за своја права, али никада нисте заборављали оно основно, на сваком мјесту, на сваком кораку, у свакој активности овдје у Никшићу, а пратио сам то помно, да будете отмени, достојанствени, пристојни, да дјелујете наднационално, надпартијски и трудите се да шаљете поруке љубави, помирења, слоге и заједништва, управо како сте то и данас учинили“, казао је Бечић, поручивши да ће и надаље увијек бити ту када је потребно борити се против неправде и када је потребно пружити подршку ономе коме су угрожена основна права.

„Заиста, посебно се човјек осјећа усхићено када се налази у храму Светог Василија Острошког, Свеца који сабира и православце, и католике, и муслимане, и све добре људе, и све људе добре воље, Свеца који нас учи да је неко човјек зато што је човјек, а не зато је ове вјере или оне нације, Свеца који нас учи да заједно славимо два Божића, два Васкрса; да заједно славимо и Бајрам и Божић, јер све то заједно јесу, чини ми се, два ока у глави; све то заједно је она Црна Гора у коју вјерујемо, за коју се боримо, за коју живимо“, закључио је Алекса Бечић.

Током посјете Општини Никшић, Бечић је имао сусрет са представницима све три вјерске заједнице. У одвојеним сусретима, он је разговарао са жупником цркве Светог Ћирила и Методија дон Иваном Ћапалијом, као и са имамом Дамиром Хоџићем и Мирсадом Аговиће, предсједником џамијског одбора.